1993

Společnost Pacific Direct, s.r.o. (původním jménem WISAM) byla založena v roce 1993 panem Martinem Samkem jako „Specializovaný výrobce hotelové kosmetiky a pokojových doplňků“. Dramatický nárůst prodejů brzy umožnil nákup prvních výrobních zařízení.

1995

V roce 1995 byla uskutečněna první vlastní výroba kosmetiky.

1997

K zásadnímu zlomu ve vývoji společnosti WISAM došlo v roce 1997, kdy pan Martin Samek prodal majoritní podíl firmy (51%) společnosti Pacific Direct Ltd, se sídlem ve Velké Británii. Tímto krokem se společnost WISAM stala součástí globálního specializovaného dodavatele luxusní hotelové kosmetiky a hotelových doplňků.

2003

Název společnosti byl změněn ke dni 1. ledna 2003, což byl poslední krok vedoucí ke spojení sil obou společností. V této době byla vytvořena jedinečná strategie, koncept „Brand Boutique – kolekce hotelových miniatur luxusních značkových kosmetických výrobků – který zařadil Pacific Direct mezi globálním lídry luxusní kosmetiky a doplňků.

2008

V roce 2008 se stala majoritním vlastníkem skupiny Pacific Direct investiční společnost Primary Capital LLP z Velké Británie.

2015

Dne 3. září 2015 podepsala společnost ADA Cosmetics International (ADA) kontrakt s Primary Capital LLP o akvizici této společnosti. Společnost ADA patří v současné době mezi přední mezinárodní výrobce hotelové kosmetiky a doplňků.